09146747227
ساعات تماس : 9 صبح الی 8 عصر

رادیاتور پنلی

  1. رادیاتور پنلی چیست ؟
  2. عکس رادیاتور پنلی
  3. قیمت رادیاتور پنلی
  4. کیفیت رادیاتور پنلی
  5. رادیاتور پنلی تبریز
  6. رادیاتور پنلی ترکیه
  7. تنظیم دمای محیطی
  8. ایراد گرم نشدن رادیاتور های منزل
  9. نحوه نصب رادیاتور پنلی
  10. گارانتی رادیاتور
  11. بیمه خسارت رادیاتور پنلی
  12. مشاوره و فروش رادیاتور

 

رادیاتور پنلی چیست ؟

رادیاتور پنلی که امروزه بیش از 60 درصد گرمایش ساختمان ها را در ایران بدست گرفته در واقع نسل سوم رادیاتور و نوع بهبود یافته رادیاتور فولادی قدیمی هستند. که با داشتن گرمایش بیشتر ، قیمت تمام شده کمتر ، راندمان بیشتر به خاطر استفاده از کنوکتور در ساختار آن و حجم آبگیری پایین تر نسب به رادیاتور های فولادی قدیمی با پکیج های دیواری سازگار شده و ساختار ظریف این سیستم های گرمایش مرکزی ( پکیج دیواری ) به راحتی با این ساختار جدید منطبق شده است .

 

عکس رادیاتور پنلی

عکس رادیاتور پنلی نصب شده در منزل

 

قیمت رادیاتور پنلی

قیمت رادیاتور پنلی از مولفه هایی است که همه دنبالش هستند. کسی دوست نداره محصولی با قیمت بالاتر از ارزش واقعی اون خریداری بکنه . توصیه می شه بابت اینکه بتوانید بهترین و مناسب ترین قیمت رادیاتور پنلی را برای خرید داشته باشید ،حتما از نمایندگی های مجاز و یا فروشندگان مجاز اقدام به خرید نمایید و حتما نسبت به اخذ فاکتور با مهر فروشگاه و امضای فروشنده کنید . در هر صورت در صورتی که متوجه شدید فروشنده به قیمت بسیار بالاتر از قیمت عرف محصول در شرایط فروش نقدی به شما محصولی رو فاکتور کرده می توانید از طریق شکایت به قسمت بازرسی آن صنف که در این مورد صنف خرده فروشی شوفاژ و محصولاتی گرمایشی رو شامل می شه مراجعه و نسبت به شکایت اقدام کنید .

قیمت رادیاتور پنلی چگونه تعیین می شود :

قیمت رادیاتور تابعی از قیمت مواد اولیه تولید رادیاتور شامل : ورق فولاد روغنی ، رنگ ،  بسته بندی ، گارانتی ، هزینه های تولید ( حقوق و دستمزد و ) ، انرژی ، هزینه حمل و نقل و انبار ، ارزش افزوده ، تورم ،رقابت ، عرضه  و تقاضا ، کمبود مواد اولیه ، مالیات ، قیمت تمام شده و سود فروشنده و تولید کننده می باشد . بنابرین معمولا با شروع سال جدید و اعلام افزایش حقوق کارگردان تغیرات قیمتی در هزینه های تولید محصول رو مشاهده می کنید .

تغیرات قیمت رادیاتور پنلی در ایران :

قیمت این محصول معمولا از هفته آخر مرداد ماه به خاطر افزایش تقاضا شروع به بیشتر شدن می کند و قیمت رادیاتور پنلی را تحت تاثیر خود قرار می دهد و این رویه معمولا در دی و بهمن ماه روند معکوس به خود گرفته و اندکی از قیمت آن کاهش پیدا می کند .

بهترین زمان خرید رادیاتور پنلی به قیمت مناسب :

بهترین زمان برای تهیه رادیاتور پانلی به قیمت مناسب اوایل فصل تابستان می باشد که به خاطر کمبود تقاضا برای آن به صورت محسوسی قیمت ها رقابتی شده و مناسب برای خریداران خواهد بود.

همچنن به احتمال زیاد در این موقع از سال بتوانید به صورت اعتباری و چکی نیز خریداری نمایید.

در صورتی که می خواهید در مورد انواع رادیاتور دیگر اطلاعات بدست بیاورید این مقاله را مطالعه کنید.

رادیاتور پنلی تبریز

رادیاتور پنلی در تبریز از سال 1388 با احداث 2 کارخانه توسط بخش خصوصی که یکی از آنها با سرمایه گذاری ترکیه ای ها بود آغاز شد . رفته رفته با به کارگیری نیروهای متخصص در این شرکت های فعال تولیدی و توسعه و سودآوری این شرکت ها و بازار بزرگ 80 میلیون نفری ایران سرمایه گذاران زیادی را در استان آذربایجان شرقی و همچنین کشور ترکیه به فکر احداث کارخانه تولید رادیاتور پنلی در تبریز انداخت و در طی دو سه سال تعداد کارخانه های تولید رادیاتور پانلی در تبریز و استان آذربایجان شرقی از 10 کارخانه فراتر رفت.

همین امر باعث شد که قیمت رادیاتور پنلی ساخت تبریز به خاطر شرایط رقابتی منطقه ای ایجاد شده نزول کند و همیشه قیمت رادیاتور پنلی تولید شده در این منطقه حتی با وجود کیفیت بالا در حد صادراتی و دارای استاندارد پایین تر از قیمت سایر برند های رادیاتور تولیدی در سایر نقاط کشور باشد .

از مزیت های این خوشه ی صنعتی در این منطقه کشور به کارگیری تعداد زیادی از جوانان در این کارخانه ها برای مردم این منطقه می توان بر شمرد . همچنین به خاطر تمرکز این صنعت در این منطقه کشور ،دسترسی کارخانه ها به نیروهای متخصص که طی چند سال گذشته پرورش یافته اند بسیار راحت تر از سایر استان ها شده است و باعث افزایش کیفیت محصولات تولیدی با قیمت رقابتی شده است .

 

رادیاتور پنلی ترکیه

ترکیه ای ها سالها قبل با توسعه بخش تولیدات صنعتی بخصوص در زمینه نساجی و تاسیسات ساختمانی توانستند بخش بزرگی از بازارهای جهانی منجمله اروپا رو بدست بگیرند و رادیاتور پنلی از جمله این محصولات است که ترکیه ای ها به بیش از 60 کشور از شرق تا غرب صادرات می کنند.

وارادات رادیاتور پنلی از ترکیه

رادیاتور پنلی ترک شاید از اوایل سال 1380 به صورت محدود وارد ایران شد در اوج زمان مصرف رادیاتور های آلومینیومی پره ای که با اختلاف قیمت بسیار زیاد با رادیاتور های فولادی نسل اولی در حال رقابت بودند.

رادیاتور پنلی خارجی در اندک زمان وارد شدن به بازار های تاسیساتی ایران با استقبال طرفداران تکنولوژی های نو روبرو شد هرچند این محصول در ایران جدید بود ولی چند ده سال قبل در کشورهای پیشرفته اروپایی و غربی در حال استفاده بود.

قطع واردات رادیاتور پنلی خارجی :

واردات رادیاتور پانلی ترکیه ای حدودا تا سال 1392 ادامه داشت تا اینکه اداره صنایع و بازرگانی و گمرگ با پیشنهاد تولید کنندگان رادیاتور پنلی در ایران تعرفه های گمرگی بر واردات این محصول اعمال کردند که در نتیجه سرمایه گذاران بیشتری وارد عرصه تولید این محصول وارد شدند و به کلی نیاز بازار داخل ایران را فراهم می کنند به شکلی که دیگر هیچ نیازی به واردات این محصول نیست و با افزایش رقابت بین تولید کنندگان کیفیت محصولات نیز در حد محصولات جهانی بالا رفت و هم اینک اکثر تولید کنندگان این محصول علاوه بر استاندارد اجباری ایران استاندارد های اروپایی را که ملاکی بای صادرات این محصولات برای بازارهای خارجی است دارا می باشند .

صادرات رادیاتور پنلی :

در پاراگراف های قبل صحبت از واردات و قطع واردات این محصول به سخن آمد ولی در حال حاضر روند واردات معکوس شده و این شرکت های تولیدی ایرانی هستند که رادیاتورهاشون رو حتی به ترکیه صادرات می کنن و در کنار صادرات این محصول بعضا خدمات مشاوره فنی نیز به شرکت های تولیدی ترکیه ای ارائه می دهند .

در حال حاضر مقصد اول صادرات رادیاتور پنلی تولید ایران به کشورهای ترکیه ، عراق ، افقانستان و آذربایجان می باشد که امید است با همت تولید کنندگان و پشتیبانی دولت و تلاش تیم های فروش و بازاریابی و بازرگانی به زودی شاهد حضور رادیاتور های ایرانی در کشورهای آسیای میانه و روسیه هم باشیم .

تنظیم دمای محیطی

جهت تنظیم گرمای محیطی که در آن رادیاتور روشن است از چند روش می توان استفاده کرد که یک به یک به آنها اشاره خواهم کرد .

پکیج های ترموستاتدار : این نوع پکیج ها با داشتن ترموستات های اتاقی دمای هر محیطی که آن ترموستات نصب شده است را سنجیده و بر اساس آن نصبت به افزایش و کاهش دمای کارکرد پکیج اقدام می نماید .البته این مدل برای خانه های کاملا عایق و یکدست نصبتا مناسب است اما ایرادات خاص خود را دارد که در ادامه اشاره خواهد شد .

شیر رادیاتور ترموستاتیک : در صورتی که بخواهید برای هر محیطی از منزل یا مکانی که رادیاتور نصب کرده ای دمای خاصی تنظیم کنید ؛ مثلا بخواهید دمای اتاق خواب بیشتر از دمای سالن پذیرایی باشد شیر رادیاتور ترموستاتیک جوابگوی شماست موردی که در پکیج های دارای سنسور حرارت اتاقی نادیده گرفته شده بود . در این مورد راحت به خواسته خودتان می رسید .

شیر رادیاتور معمولی : به ندرت می شود که از شیر رادیاتور استفاده نگردد و شما با کم و زیاد کردن شیر رادیاتور رفت و یا حتی شیر رادیاتور برگشت می توانید گرمایش اون محیط رو تنظیم کنید. و به نظر می رسد تنظیم شیر رادیاتور برگشت نتیجه ی بهتری را ارائه می دهد.

ایراد گرم نشدن رادیاتور های منزل

این مورد شایع می باشد و دلایل مختلف باعغث آن می گردد که به یک به یک انها می پردازیم:

نواع لوله کشی و ایرادات لوله کشی : اگر لوله کشی به صورت استاندارد انجام نشده باشد معمولا این اتفاق می تواند بیافتد که بعضی از رادیاتور ها گرم نشود . بهتر از افراد با تجربه در زمینه لوله کشی استفاده نمایید .

دورترین رادیاتور به پکیج دیواری گرم نمی کند : این مورد خیلی اتفاق می افتد و چند دلیل دارد.

نوع لوله کشی : در صورتی که لوله کشی به صورت خطی باشد و نه کلکتوری این مورد مشاهده می شود ؛ بهترین گذینه معمولا برای لوله کشی نوع لوله کشی کلکتوری می باشد.

طول لوله کشی : طول لوله کشی بیشتر از حد توصیه شده در بروشور پکیج یا موتورخانه باشد . راهکار استفاده از پمپ خطی ثانویه در مسیر آب گرم رادیاتور بعد از پکیج می باشد.

عدم تناصب ظرفیت حرارتی پکیج با متراژ منزل : این مورد هم بعضا اتفاق می افتد برای خانه ای که متراژ بالایی دارد پکیج با ظرفیت کمتری استفاده شده باشد. راهکار تعویض پکیج یا افزایش دمای پکیج البته راهکار های خلاقانه تری نیز وجود دارد . می توانید با کم کردن آب ورودی به سایر رادیاتور ها باعث شوید آب گرم بیشتری به رادیاتور آخر برسد . راه کار دیگر که متکی به تنظیمات پکیج شوفاژ دیواری می باشد ، بدین صورت که اگر آن پکیج امکاناتت تنظیم دمای استارت آب گرم شوفاژ را داشته باشد با افزایش دمای استارت پکیج می توان این مسئله را برطرف نمود.

دبی کم شیر رادیاتور : بعضی از شیرهای رادیاتور موجود در بازار خروجی آب کمتری داشته و به همین دلیل احتمال گرم نشدن متناسب با گرمای تولیدی پکیج بالا می رود . صرفا قیمت شیر رادیاتور را ملاک کیفیت برای خرید قرار ندهیم و حتما مقطع ورود و خروج آب را به هنگام باز بودن شیر چک کنید.

نحوه نصب رادیاتور پنلی

گارانتی رادیاتور پنلی

بیمه خسارت رادیاتور پنلی

مشاوره و فروش رادیاتور

این نوشتار در حال تکمیل شدن است

 

خروج از نسخه موبایل