09146747227
ساعات تماس : 9 صبح الی 8 عصر

رادیاتور پنلی یا رادیاتور آلومینیومی پره ای

               رادیاتور پنلی یا رادیاتور آلومینیومی پره ای

 

مزایای رادیاتور پنلی :

قیمت : مناسب

بازدهی : خوب

سازگاری با پکیج : زیاد

گارانتی : تعویض کل بلوک رادیاتور

مدت گارانتی : حداقل 10 سال

بیمه : بعضی مدل ها دارند

حجم آبگیری متری : حدود 5.5 لیتر

سیاه شدن دیوار : نامشهود

معایب رادیاتور آلومینیومی :

قیمت : زیاد

بازدهی : متوسط

سازگاری با پکیج : کم

گارانتی : تعویض پره در بعضی مدل ها

مدت گارانتی : 5 تا 10 سال

بیمه : ندارد

حجم آبگیری : زیاد

سیاه شدن دیوارها : کاملا مشهود

 

مقایسه رادیاتور پنلی با رادیاتور آلومینیومی پره ای

مزایای رادیاتور پنلی – معایب رادیاتور پره ای آلومینیومی

 رادیاتور پنلی بر خلاف رادیاتور های آلومینیومی معمول دچار هوا زدگی و کاهش راندمان گرمایشی و یا افت فشار پکیج و خاموش شدن آن نمی شوند (مبدل ثانویه و لوله های بکار رفته در پکیج از جنس مس ساخته می شوند و وقتی در سیستم از رادیاتور آلومینیومی استفاده می کنیم ، آب به عنوان الکترولیت عمل کرده و باعث خوردگی رادیاتور و رسوب در پکیج می شود.

همچنین باعث تولید گاز قابل اشتعال در رادیاتور پره ای می شود این مورد با گرفتن کبریت روشن به هنگام هواگیری رادیاتور قابل مشاهده می باشد و از جمله خطرات محتمل برای پکیج در زمان هواگیری خودکار پکیج می باشد)

 رادیاتور پنلی بر خلاف رادیاتور آلومینیومی احتمال سیاه شدن دیوار های منزل را به حداقل می رساند (در رادیاتور آلومینیومی سیستم گرمایش بیشتر به صورت تابشی می باشد که همین امر باعث سوختن گرد و خاک و … موجود در هوا شده و به دیوارهای اطراف رادیاتور و کل فضای داخلی می چسبد و نیاز به رنگ آمیزی را در خانه در مدت زمان کوتاه را باعث می شود.

 سیستم گرمایش در رادیاتور پنلی بیشتر به صورت همرفتی می باشد و کنوکتور های استفاده شده در این نوع رادیاتور اقدام به گرم کردن هوای در جریان به صورت از پایین به بالا می کنند.

 هوای سرد از پایین وارد و بالا خارج می شود)

به خاطر حجم آب گیری کمتر رادیاتور پنلی نسبت به رادیاتور آلومینیومی ، فشار کمتری به پمپ پکیج دیواری وارد شده و عمل سیرکولاسیون بهتر انجام می شود

 

 رادیاتور پنلی بر خلاف رادیاتور آلومینیومی معمول مشکل شکسته شدن پره ها ندارد چون فولادیست – در رادیاتور آلومینیومی با شکسته شدن بخشی از پره رادیاتور سطوح بی ریخت و البته خطرناک شکل می گیرید که قابلیت برندگی دارند.

 رادیاتور فولادی با یک دستمال جادویی مرطوب به سادگی قابلیت تمیز شدن را دارد.

 رادیاتور پانلی به خاطر گنجایش کمتر آب و بازدهی بیشتر انرژی علاوه بر اینکه هزینه مصرف گاز را بهینه می کند به خاطر کمتر بودن میزان آب در مدار و بازدهی بیشتر استهلاک کمتری برای پکیج ایجاد می کند.

 رادیاتور پنلی با داشتن حداقل ۱۰ سال گارانتی تعویض و در بعضی موارد همراه با بیمه نامه تا سقف ۵ میلیون تومان عرضه می شود که خیال مشتری را از بابت سوراخ شدن رادیاتور راحت می کند  گارانتی های رادیاتور پانلی به صورت گارانتی تعویض کل پنل می باشد.

رادیاتور پنلی بر خلاف ادعای بعضی افراد کم اطلاع که ادعا می کنند رادیاتور پنلی رسوب می گیرند و همچنین دچار زنگ زدگی می شوند از این اتهامات مبراست , یکی به این دلیل که سیستم پکیج دیواری یک سیستم مدار بسته می باشد که فقط یک بار آبگیری می شوند و بطبع با یک بار آب گیری رسوبی در داخل رادیاتور به شکلی که مانع گرمایش شود نمی شود  مورد دوم نیز در صورت اینکه آب داخل رادیاتور خالی نشود و قسمت داخل رادیاتور با هوا در ارتباط نباشد  رادیاتور ها زنگ نمی زنند پس اینکه رادیاتور ها نباید آبشان تخلیه شود از نکاتی است که در حال حاضر همه جا رعایت می شودو اگر در سیستم موتورخانه نیز مقایسه کنیم میزان رسوب آلومینیومی با پانلی نهایتا یکی خواهد بود.

 قیمت به صرفه رادیاتور پنلی به نصبت به رادیاتور آلومینیومی از دو جهت قابل ملاحظه می باشد؛ یکی از دید مصرف کننده که قیمت پایین تری دارد دوم از دید فروشنده که سرمایه کمتری نصبت به رادیاتور آلومینیومی برای موجودی انبار هزینه می کند.

خروج از نسخه موبایل