09149738720
ساعات تماس : 9 صبح الی 8 عصر

کوره های هوای گرم گاز افروز

کوره های هوای گرم گاز افروز

انواع کوره هوای گرم به عنوان یکی از تجهیزات مولد گرما نوعی وسیله گرمکن مستقیم هوا است و از نظر گردش هوا در دو گروه طبیعی (بدون فن) و اجباری (فن دار) طبقه بندی می شود. در سیستم طبیعی، بنابر اصل وزش گرمایی، هوا پس از گرم شدن به علت سبکی صعود کرده و پس از سرد شدن به طرف پایین حرکت می کند. برای بهره گیری از این ویژگی، در اطراف جدار خارجی کوره، جدار دیگری در نظر گرفته می شود که قسمت فوقانی این فضا توسط کانال به نقاط مختلف متصل می شود و کانال های متصل به بخش زیرین نیز، برگشت دادن هوا را برعهده دارند. سیستم وزش طبیعی نسبت به سیستم اجباری بازده کمتری دارد و به دلیل سرعت کم جریان هوا، ابعاد کانال ها بزرگ تر می شوند. به طور معمول کوره های هوای گرم از نوع فن دار مورد استفاده قرار می گیرند و سرعت گرمایش در آنها بیشتر است. فن این گونه کوره ها معمولا از نوع گریز از مرکزاست. کوره هوای گرم را از نظر سوخت مصرفی نیز می توان طبقه بندی نمود. بر این اساس بنا به نوع مشعل ممکن است کوره ها از نوع گازسوز یا گازوییل سوز باشند و از سوی دیگر ممکن است نوع مشعل کوره ها فارغ از نوع سوخت، از نوع فن دار یا اتمسفریک باشند. کوره های هوای گرم ذغال سنگی نیز از جمله واحدهای گرم کننده است که امروزه در ایران هیچ کاربردی ندارد. در کنار کوره های هوای گرم که هر یک با گونه ای از سوخت های فسیلی، جامد، مایع و گاز کار می کنند، می توان از کوره های هوای گرم الکتریکی نیز یاد کرد. در این نوع کوره ها، مقاومت یا کویل های الکتریکی منبع اصلی تامین گرما هستند.

ساختار و قطعات اصلی کوره هوای گرم:

قطعات اصلی کوره های هوای گرم عبارتند از مشعل، محفظه احتراق و فن. کوره های هوای گرم با توجه به امکان تعویض، پاکسازی و رطوبت زنی هوا می توانند دارای تجهیزات جنبی به منظور نیل به مقاصد یاد شده نیز باشند. در این صورت کوره هوای گرم ضمن تامین گرمایش فضاها می تواند فرایند مطبوع سازی هوا را نیز به عهده گیرد.

 

 مشخصات کوره های هوای گرم شرکت گاز افروز:

 1. دیگ اصلی کوره هوای گرم

 از مهمترین ویژگی های این محصول طراحی منحصر به فرد دیگ کوره،به شکل آیرودینامیک میباشد که امکان بیشترین سطح حرارتی و در نتیجه بالاترین دما از احتراق سوخت را فراهم میاورد.

dig

  ۲٫ ونتیلاتور

در هیترهای گاز افروز ونتیلاتور یا دمنده در انواع مدلهای فیش باخ (بدون تسمه و فولی) استفاده شده است که دارای بیشترین راندمان هوادهی و کمترین میزان صدا می باشد.

                     Image(224)(1)

۳٫فن لیمیت کنترل

به منظور حفظ ایمنی و راه اندازی اتوماتیک ونتیلاتور،خاموش کردن و کنترل حدی دما در صورت خرابی ونتیلاتور استفاده شده است.

ventilator

۴٫مشعل

در این محصول از بهترین مشعلهای روز (ایران رادیاتور ) استفاده گردیده که موجب ایجاد احتراق مناسب و ایمنی بالا به لحاظ کیفیت مشعلها می گردد.

ویژگی های کوره هوای گرم گاز افروز:

 • قابلیت کارکرد با دو سوخت
 • قابیلیت اتصال به سیستم های سرمایشی و استفاده در فصول گرما و سرما
 • قابلیت اتصال به سیستم های پیشرفته کنترل دما و هوا
 • دارای مدل دهای خاص جهت محیط های مسکونی
 • تعمیرات و نگهداری آسان و بصرفه
 • کمترین صداسازی به لحاظ حذف تسمه و فولی در فن ها
 • قابلیت نصب در داخل یا خارج سالن
 • رنگ الکترو استاتیک پودری
 • محفظه احتراق استنلس استیل

توجه:

ظرفیتهای بالاتر از ۳۰۰۰۰۰Kcal/h و مدل های خاص برای محیط های خاص مانند کوره های پخت و مصارف کشاورزی بر حسب سفارش تولید می شود.